Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Ako si vybrať realitnú kanceláriu?

Pridané: 2.10.2022

Plánujete predaj alebo prenájom nehnuteľnosti? Podľa čoho by ste si mali vybrať realitnú kanceláriu pre úspešnú realizáciu obchodu?

Vaše rozhodovanie o výbere správnej realitnej kancelárie by malo stáť na niekoľkých zásadných bodoch:

Rozsah poskytovaných služieb

 

To aký rozsah služieb Vám bude vedieť realitná kancelária ponúknuť je kľúčové. Pre efektívny predaj nehnuteľnosti už dávno nestačí spracovať len pár fotografií. Základom je najskôr nachystať nehnuteľnosť vďaka službe „homestageing“ – a teda dizajnovo pripraviť scénu, čomu by malo predchádzať upratovanie. Následne by sa mali spracovať kvlitné fotografie, prípadne aj videoobhliadka nehnuteľnosti. Štandardom profesionálnej realitnej kancelárie je vytvorenie 3D virtuálnej prehliadky, vďaka ktorej bude môcť klient absolvovať návštevu nehnuteľnosti z akéhokoľvek kúta sveta v online priestore. Rovnako dôležité je napísať pútavý text – inzerát, ktorý sa bude publikovať na realitné portály a sociálne siete.

Skúsenosti na trhu

 

Pri výbere Vášho obchodného partnera dbajte na preverenie jeho skúseností na danom trhu. Neobávajte sa realitného makléra vyspovedať. Koľko predal nehnuteľností v lokalite? Koľko ročné má skúsenosti? Akú navrhuje stratégiu? Aká je predpokladaná doba, za ktorú sa obchod uskutoční? Akú odporúča počiatočnú zalistovaciu predajnú cenu?

Referencie

 

Nie je nič lepšie, ako dostať osobné odporúčanie – referenciu na realitnú kanceláriu, s ktorou plánujete začať spolupracovať. Pokiaľ však nemáte možnosť získať osobné odporúčanie, rozhodne si podrobne naštudujte referencie, ktoré kancelária má online na internete. Najdôveryhodnejšie sú tie, ktoré môžete nájsť priamo v Google prehliadači.

Ľudský faktor

 

Nie menej dôležitý je aj ľudský faktor. Realitný maklér, ktorý Vás bude pri predaji reprezentovať, by Vám mal sedieť. Mali by ste sa na neho vedieť spoľahnúť a dôverovať mu. Pokojne sa stretnite aj niekoľko krát pred začatím spolupráce, až pokiaľ si budete 100% istý, že toto je človek, ktorému zveríte do rúk svoje "celoživotné úspory".

 

Ako si teda vybrať tú správnu realitnú kanceláriu? Pri výbere by ste jednoznačne mali zohľadniť všetky tieto hlavné body. 

Pokiaľ máte záujem konzultovať predaj alebo prenájom nehnuteľnosti s našou realitnou kanceláriou, sme Vám kedykoľvek k dispozícii.

                                                                                                                      Tím Bosen Group

 

Neváhajte nás kontaktovať

* - povinné položky