Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Bývanie v satelitoch Bratislavy

Pridané: 26.12.2022

Bývanie v satelitoch Bratislavy ponúka množstvo benefitov

Rovnako ako vo všetkých vyspelých krajinách, aj u nás na Slovensku si získava bývanie v satelitných obciach čoraz väčšiu obľubu. Aké sú výhody a nevýhody bývania v satelitoch hlavného mesta? Je tento druh bývania určený pre Vás?

Rodinný dom za cenu bytu

 

Najväčšou výhodou kúpy nehnuteľnosti v okolitých obciach Bratislavy je prijateľnejšia cena. Po dobudovaní rýchlostnej cesty R7 sa skrátil čas dopravy do mesta z niektorých lokalít skoro o polovicu. Výborným príkladom je projekt 4 izbových rodinných domov v radovej zástavbe v obci Blahová. Úžitkovú plochu domu o výmere 100 m2 s pozemkom od 230m2 si vo vyhotovení holodom viete zaobstarať už od 199.000 €. K cene treba ešte pripočítať dokončenie do štandardu, ktoré je individuálne podľa výberu klienta. Finálna cena po dokončení je stále minimálne o 30% nižšia ako predajná cena novostavieb - bytov podobnej výmery v Bratislave. Navyše získate benefit v podobe vlastného pozemku - záhrady.

Jeden z názorov ľudí je, že bývanie mimo mesta nemôže poskytovať rovnaký komfort bývania z pohľadu občianskej vybavenosti ako bývanie v meste. S týmto v súčasnej dobe už rozhodne nemôžeme súhlasiť. Satelitné obce Bratislavy neustále zvyšujú svoj štandard a poskytujú stále lepšie vzdelávacie, zdravotnícke, obchodné alebo reštauračné zariadenia.

Aké sú nevýhody bývania v satelitnej obci? 

 

Za nevýhodu môže byť považované každodenné dochádzanie za prácou, avšak pandémia koronavírusu značne zmenila fungovanie mnohých firiem. Práca vo forme „home office“ sa stala veľmi populárnou. 

Pokiaľ nemusíte dochádzať za prácou na dennej báze, tak je bývanie v satelite veľmi rozumnou a v prvom rade ekonomickou voľbou.

Iné nevýhody okrem dochádzania do práce podľa nášho názoru nie sú.

Pre koho je takéto bývanie určené?

 

Kúpa domu v periférii hlavného mesta je výbornou voľbou pre mladé rodiny, ktoré si nemôžu dovoliť kúpu domu v Bratislave. Rovnako je to perfektné riešenie pre ľudí, ktorí pracujú z domu a chcú si vychutnávať pokoj vidieka.